A robotok és a mesterséges intelligencia alapú alkalmazások az Egyesült Királyágban az állások egyharmadát fogják már betölteni a következő 20 évben. Az emberi erőforrás elértéktelenedik, mert túl drága és nehezen helyettesíthető, a robot olcsó és könnyen fejleszthető munkaerő ezzel szemben.
A robotok és a mesterséges intelligencia alapú megoldások már az ajtóban állnak és kopogtatnak, nem kétséges ez lesz az a forradalom, ami alapjaiban rengeti meg majd a társadalmat és még jobban növeli a szociális esélyegyenlőtlenséget a következő 20 évben. Az intelligens számítógépek garmadája és a robotok a munkaerő piac harmadát fogják megszerezni a Guardian szerint a szigetországban (olcsóbbak és hatékonyabbak és nem kérnek nyári szabadságot, társadalombiztosításra sem tartanak igényt, igaz nem is adóznak). A Bank of America Merril Lynch divíziója egy 300 oldalas tanulmányban foglalja össze hogy a robotok és a mesterséges intelligencia, hogy fogja felbolygatni és felfordítani a munkaerőpiacot, növelve a társadalmi egyenlőtlenségeket. Az emberek többsége pedig majd hajléktalanként vegetálhat Anglia vidéki területein táborokba száműzve.
A robotok forradalmáról beszélnek és az alkalmazásukat a gőzgépek és az elektromosság forradalmához hasonlítják. Szerintük az emberiség egy hatalmas paradigmaváltás előtt áll, a robotok nemcsak az ipar területén fognak megjelenni és állásokat betölteni, de a hétköznapi életben és a szolgáltatóiparban is találkozhatunk velük majd nap, mint nap a jövőben. A legnagyobb problémát valószínűleg az egyre magasabb munkanélküliség fogja jelenteni és a szociális szolgáltatások kiterjesztése és elosztásának egyenlő biztosítása a fejlett országokban.
Sosem volt még ilyen egyszerű kijátszani rendszereket, mint az MI megjelenése óta – és ez alapjaiban rengetheti meg többek között a globális pénzügyi biztonságot. A bűnözők már most is hatékonyan alkalmazzák a mesterségesintelligencia-eszközöket, miközben a pénzügyi ellenőrző rendszerek többsége még mindig a jelenlegi – nem pedig a közelgő – fenyegetésekre van felkészítve.
A szövetség tagállamai 2035-ig GDP-jük 5 százalékát fordítanák védelmi célokra, ezzel minden korábbi kötelezettségvállalást felülmúlva. A bejelentés politikai üzenete egyértelmű. De vajon a számháború mögött valódi kapacitásbővítés húzódik, vagy ez pusztán egy szimbolikus gesztus a szövetség kohéziójának demonstrálására?
p
1
1
4
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!